Ple

COMPOSICIÓ DEL PLE

GRUP CAM-AM

  • Xevi Boïgues Codina (Alcalde)
    Alcaldia. Serveis bàsics i espais públics.
    (XBoigues@lacelleradeter.cat)

  • Jaume Salas Orrit
    Administració i activitat econòmica.
    (JSalas@lacelleradeter.cat)

  • Amadeu Breva Teixidó
    Esport, participació i formació artística.
    (ABreva@lacelleradeter.cat)

  • Gemma Panella Guilana
    Cultura i educació.
    (GPanella@lacelleradeter.cat)
  • David Sarsanedas Serrat
    Urbanisme, suport a alcaldia i regidories.
    (DSarsanedas@lacelleradeter.cat)
  • Alba Rodriguez Rodulfo
    Ciutadania, benestar social i igualtat.
    (ARodriguez@lacelleradeter.cat)
  • Joël Torcque Torres
    Medi ambient, salut i promoció de l’entorn.
    (JTorcque@lacelleradeter.cat)

 

JUNTS PER LA CELLERA

  • Tariq Mahmood Begum
    (TMahmood@lacelleradeter.cat)
  • Elisenda Gironès Asturiol
    (EGirones@lacelleradeter.cat)

Competències del Ple

  • Controlar i fiscalitzar els òrgans de govern.
  • Prendre els acords relatius a la participació en organitzacions supramunicipals.
  • Aprovar els plans i altres instruments d’ordenació i gestió establerts per la legislació urbanística.
  • Aprovar el Reglament Orgànic Municipal.
  • Crear i regular òrgans complementaris.
  • Determinar els recursos propis de caràcter tributari, aprovar els pressupostos, disposar despeses i aprovar els comptes.
  • Contractar obres i serveis la quantia dels quals excedeixi la que és permesa per l’alcalde o la Comissió de Govern.
  • Aprovar les formes de gestió dels serveis i els expedients de municipalització.
  • Acceptar la delegació de competències feta per altres administracions públiques.
  • Plantejar conflictes de competència a altres entitats locals i a la resta d’administracions públiques.
  • Aprovar la plantilla del personal, la relació dels llocs de treball, les bases de les proves per a la selecció de personal i per als concursos de provisió de llocs de treball, fixar la quantia de les retribucions complementàries dels funcionaris i el nom i el règim del personal eventual.
  • Exercir accions administratives i judicials, en matèria de competència plenària.
  • Alterar la qualificació jurídica dels béns de domini públic Alienar el patrimoni.
  • Les que corresponen al Ple, pel fet que la seva aprovació exigeix una majoria qualificada

Convocatòries del Ple

Propera sessió: 26 de juliol de 2016 a les 20:00 hores